STACJA KONTROLI POJAZDÓW GRODZISK MAZOWIECKI UL. NADARZYŃSKA 80A - SOLARIS DIESEL - GAZ DO DIESLA

STACJA KONTROLI 
POJAZDÓW
 
RAFAŁ MICHALSKI
UL. NADARZYŃSKA 80A
05-825 GRODZISK MAZOWIECKI


NIP: 529-115-86-70
REGON: 017325766


tel: 530 540 550
tel.fax 22 720 06 60


CZYNNE:

 pn-pt 7.00 - 20.00 
sob. 8.00 - 15.00

e-mail:
stacjagrodzisk@onet.pl

52.103323 , 20.637237

SOLARIS DIESEL - GAZ DO DIESLA

Gazodiesel - DIESEL NA GAZ - montaż instalacji gazowej do silników diesla

Oferta montażu  rewelacyjnego systemu  sekwencyjnego wtrysku gazu do Diesla.

„Solaris Diesel" - system dodatkowego zasilania silników wysokoprężnych gazem LPG.

Solaris Diesel jest najbardziej zaawansowanym uniwersalnym Sekwencyjnym Systemem Wtrysku Gazu obecnie dostępnym na rynku. Zasada działania systemu polega na zastosowaniu zaawansowanego sterownika gazu który steruje wtryskiwaczami gazu na podstawie informacji uzyskanych z obciążenia, prędkości obrotowej wału korbowego, temperatury w układzie wydechowym. Rozwiązanie to umożliwia zaadaptowanie każdego silnika Diesla z turbo i bez doładowania, jak i również z elektronicznie sterowanym pedałem gazu.

System dedykowany do aut dostawczych, ciężarowych i maszyn z silnikami wysokoprężnymi. Montujemy instalacje gazowe do ciągników rolniczych.

 

Homologacja instalacji SOLARIS DIESEL została rozszerzona na pojazdy ADR w kategorii M3N3.  Zestawy SOLARIS DIESEL ADR będą dostępne już od piątku 16 listopada 2012. Cena zestawu ADR jest wyższa jedynie o 500 zł netto.

 

Zalety stosowania Solaris Diesel:

- szacowana oszczędność od 10% do 25% obniżenia kosztów eksploatacji pojazdu

- brak konieczności modyfikacji silnika dzięki czemu system jest uniwersalny

- zwiększenie mocy i momentu obrotowego o 20% - 30%

- znaczne wyciszenie i bardziej elastyczna praca silnika

- zwiększenie żywotności podzespołów w układzie zasilania diesla, szczególnie w systemach Common Rail

- po zastosowaniu systemu LPG około 95 % paliwa ulega dopaleniu, dodatkowo zmniejsza się udział tlenku węgla CO, węglowodoru HC, i cząsteczek stałych (sadza itp.) jako składników toksycznych w procesie spalania.

 

Masz dodatkowe pytania - dzwoń lub pisz na mail

 

CENA MONTAŻU INSTALACJI GAZOWEJ DO SILNIKÓW DIESEL :

Oferujemy montaż instalacji gazowych Solaris Diesel do różnego rodzaju pojazdów napędzanych silnikiem Diesel’a.

- Cena montażu instalacji w pojazdach z silnikiem diesla do 3,5t – 4000 netto plus cena zbiornika lub zbiorników wybranych przez klienta
- Cena montażu instalacji w pojazdach z silnikiem diesla powyżej 3,5t – 8000 netto plus cena zbiornika lub zbiorników wybranych przez klienta

Cena zawiera wszystkie części, montaż, kalibrację instalacji, dokumentację wymaganą do wpisu instalacji LPG do dowodu rejestracyjnego.

 

Jedne z naszych realizacji :

Tir na gaz Volvo FH12 420 KM - GAZ DO DIESLA

 

Instalacja gazowa Solaris do diesla Renault Master 2,5 DCI 120KM

 

 

Instalacja gazowa Solaris do diesla  IVECO DAILY 3.0 HPI SOLARIS

 

Instalacja gazowa Solaris do diesla Renault Master 2,5 DCI 150KM

 

Instalacja gazowa Solaris do diesla - kolejny Renault Master 2,5 DCI 150KM

 

Instalacja gazowa Solaris do diesla - następny Renault Master 2,5 DCI 150KM

 
 
 
Kolejna realizacja samochodu Renault Master 2,5 DCI 150 - Instalacja gazowa Solaris do diesla

 

Instalacja gazowa Solaris do diesla  FIAT DUCATO 2,3 120KM MULTIJET

Jak działa podwójne zasilanie LPG DIESEL?

W silnikach Diesla tylko 70-80% ON ulega spaleniu reszta 20% ON zostaje niewykorzystana i przepada w układzie wydechowym pojazdu. Technologia podwójnego zasilania LPG 20% + ON 80% powoduje uratowanie 20% paliwa ON i zamianę tych standardowo przepadających 20% ON w energie. Tak, więc oszczędność ekonomiczna do 20% wydatków przedsiębiorcy na paliwo pochodzi z podania 20% paliwa LPG, które jest połowę tańsze ale przede wszystkim z uratowania 20% ON które poprzez połączenie z LPG ulega zamianie paliwa w energię. Dlatego wszystkie pojazdy mające podwójne zasilanie są mocniejsze do 30%, mają inny moment obrotowy i nie wymagają tzw. deptania w pedał gazu. Doświadczony kierowca jest w stanie bez problemu uzyskać 20% oszczędności ekonomicznej poprzez utrzymywanie pojazdu na obrotach jak na samym paliwie ON.

W przypadku wszystkich instalacji w naszym wykonaniu gaz podawany jest w stanie lotnym za pomocą wtryskiwaczy IV generacji, 1 szt. wtryskiwacza do 300 km 2 szt. wtryskiwaczy powyżej 300 km w miejscu około 15 cm przed turbiną. Dostępne są zbiorniki od 80L do 500L w zależności od potrzeb i miejsca w pojeździe. Podczas instalacji nie ingerujemy w żaden sposób w silnik ani jego układ dozowania paliwa. Silnik i jego układ spalinowy, kiedy poczuje odpowiednią moc poprzez dopalanie paliwa przez LPG sam poda mniej ON do uzyskania mocy, którą w tym samym czasie zażąda kierowca pojazdu. Dlatego instalacja ta nie ma żadnego wpływu na układ gdyż jest to układ zasilania w LPG, jako dodatkowy, dlatego kiedy gaz się skończy silnik będzie bez żadnego przestoju pracował na samym ON. Oszczędność jest w 20% paliwa LPG, które jest połowę tańsze od ON oraz w tym, że połączenie się LPG z ON powoduje dopalenie się około 20% ON dodatkowo. Zasilanie 100% ON ze względu na właściwości fizyko-chemiczne i pomimo bardzo silnych wtryskiwaczy nie pozwalają na uzyskanie z samego ON wykorzystania 100% energii. Dopiero dodanie 20% LPG w stanie lotnym do komory spalania powoduje możliwość uzyskania prawie 100% energii z podanych paliw.

Jeden z przykładów opracowanych przez firmę SpongerCars jest zastosowania LPG do silnika Diesla jako mieszaninę z olejem napędowym. Stosunek ON i LPG w mieszance tej wynosi 80:20. Uruchomienie silnika następuje przeważnie na ON w szczególności, jeżeli jest niska temperatura na zewnątrz. Olej napędowy w tej mieszance służy do samozapłonu mieszanki w silniku, ponieważ jak wiadomo silniki wysokoprężne nie potrzebują iskry do zapłonu.

Drugi sposób zastosowania LPG jest opracowany prze firmę DFD IWEMA enterprise. Polega on na opracowaniu bardzo zaawansowanego sterownika gazu, który steruje na podstawie informacji uzyskanych z obciążenia, prędkości obrotowej wału korbowego, temperatury w układzie wydechowym, ilości zużywanego ON i LPG. Rozwiązanie to umożliwia zaadaptowanie każdego w miarę sprawnego (niewyjeżdżonego) silnika Diesla z turbo i bez doładowania, jak i również z elektronicznie sterowanym pedałem gazu.

We wszystkich tych rozwiązaniach możliwe jest wyłączenie używania LPG i przejście na wykorzystanie jedynie ON.


Kolejna korzyść z montażu LPG do Diesla to :

 

AD BLUE 70% mniej!

AD BLUE pojazdy EURO 4, 5 oraz emisji EEV w tym przypadku widać kolejne oszczędności z zastosowania dodatkowego zasilania LPG. W przypadku pojazdów z AD BLUE po zastosowaniu dodatkowego zasilania LPG uzyskuje się, aż do 70% mniejsze zapotrzebowanie na AD BLUE. Działanie to zostało potwierdzone. Oszczędność AD BLUE zależy od czystości paliwa ON, resztę dopala LPG i dlatego AD BLUE załącza się rzadziej do 70%. W przypadku pojazdów EURO 4 można uzyskać na stacjach diagnostycznych normę Emisji EURO 5, a w przypadku pojazdów EURO 5 można uzyskać normę EEV, a to wszystko dzięki dokładnemu dopaleniu paliwa ON, które jest możliwe przy podaniu gazu w stanie lotnym, które dokładnie jest w stanie się związać i spalić z paliwem ON. Wiele jest informacji, że autobusy w szczególności miejskie np.: Scania, Man już dawno spełniają normę EEV dzięki zasilaniu paliwem gazowym.

Pojazdy posiadające recyrkulacje spalin (EGR) np.: Scania-silniki XPI. Tutaj również jest widoczna zaleta stosowania dodatkowego zasilania LPG. Jak wiadomo ERG nie wymaga AD BLUE gdyż jest tu zastosowana podwójna recyrkulacja spalin w wyniku czego auto więcej pali od metody np.: oczyszczania spalin AD BLUE. W przypadku ERG silnik wykonuje dodatkową pracę, przez co jest zrozumiałe, że pobiera więcej paliwa. W przypadku ERG, kiedy LPG w stanie lotnym spali się z ON powstaną spaliny, na które system zużyje mniej energii, a co za tym idzie spalanie zmaleje. Efekt jest podobny do włączonej klimatyzacji, która nie pobiera paliwa, ale silnik ciężej pracuje, przez co więcej spala. Przy zainstalowaniu instalacji LPG do Scanii XPI osiągnęliśmy normę na analizatorze EEV, a poza tym spalanie zmalało do 2%. Jest to być może niewiele, a dodając te 15-20% oszczędności ekonomicznej przez zastosowanie 20% LPG wynik ekonomiczny jest imponujący.

Dlaczego istnieje opina, że gaz niszczy silnik?

Opinia jest prawdziwa ale dotyczy to silników benzynowych, które przyjmują 100% dawki LPG lub Diesla, który był by odprężony i przekształcony na zapłon iskrowy lub jeżeli dawka gazu była by większa jak 30% co powodowało by efekt stukowy. Gaz LPG jest suchy, dlatego podany w 100% do auta z zapłonem iskrowym powoduje większe jego zużycie. Suchość LPG w dieslu ma efekt wręcz dodatni gdyż poprzez chwilowe nasycenie się wilgotnym rozpylonym ON wchłania się w sposób na tyle dokładny, że dochodzi do prawie jego całkowitego spalenia. W przypadku naszego rozwiązania 20% LPG odpowiada wolnej przestrzeni w komorze spalania, która w sposób prawidłowy powoduje połączenie się gazu w stanie lotnym 20% z paliwem ON. Efekt ten lub przestrzeń opisywaną można określić, jako zjawisko lub lukę techniczną, która znajduje się w każdym silniku diesla. W przypadku CNG (sprężony gaz ziemny) bezpieczna dawka gazu wynosi 40% i w ten sposób autobusy komunikacji miejskiej w wielu miastach jeżdżą już kilka lat. W przypadku naszego rozwiązania nie ingerujemy w silnik, a jedynie podając odpowiednią ilość gazu dokonujemy odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni komory spalania i dopalanie średnio 20% ON, które bez dodania gazu w stanie lotnym nie jest w stanie się spalić – czyli przekształcić w energię. Gaz w stanie lotnym, który łączy się z paliwem ON jest substancją, która powoduje takie połączenie się tych paliw, że spalają się one praktycznie w 100%. Należy przestrzegać, aby gazu nie było więcej jak 30%, gdyż oprócz efektu stukowego nie dojdzie do prawidłowego połączenia i spalenia się LPG i ON, co spowoduje efekt odwrotny. Mieliśmy telefon od przedsiębiorcy, który sam założył instalacje bez homologacji i dał ponad 30% LPG bez zastosowania szybkiego wtrysku i nadal miał oszczędność tylko 5-8%. Wiele przypadków jest takich, że zakładanie instalacji i poprawne dawkowanie wymaga wiedzy jak i odpowiedniej sprawdzonej instalacji, dlatego każdy pojazd, który opuszcza nasz serwis jest ustawiany pod kątem poprawnego dawkowania LPG, co jest głównym kluczem do pełnego sukcesu. Nasze instalacje posiadają wtryskiwacze gazu IV generacji odmierzające gaz do setnych 1 ml, co jest gwarancją poprawnego i natychmiastowego dawkowania LPG w przeciwieństwie do spotykanych sposobów podawania gazu np. mixer generacja I lub II przykład FSO POLNEZ, gdzie dokładne dawkowanie nie miało większego znaczenia. Na biegu jałowym pracuje tylko ON, a zaraz po osiągnięciu poziomu obrotów odmierzane i wtryskiwane są ciągłe dawki gazu, które trafiają do komory spalania w ułamku sekundy. Dlatego zastosowano 20% LPG, a nie np., 25% aby dać 5% na efekt pomyłki, która nie wpływa na poprawny efekt spalania LPG i ON. Mówiąc prościej lepiej dawkować mniej LPG jak więcej, ponieważ oszczędność ekonomiczna 15-20% nie wynika tylko z tego, że 20% jest połowę tańsza, ale przede wszystkim z tego, że połączenie 20% LPG i ON powoduje przekształcenie w energie prawie 100% paliwa ON, a nie np. 80% jak jest to w silnikach bez instalacji LPG.

 

Copyright © 2010 www.stacjakontroli.com All Rights Reserved

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

AKCEPTUJĘ